Skip to main content

Geopolümeeri injekteerimine

URETEK’i geopolümeeri sissepritse on rahvusvaheliselt patenteeritud protsess, mis kasutab unikaalsete geopolümeervaikude segu paisumisomadusi ja spetsiaalseid tehnilisi võtteid, et parandada ebapiisavate aluspinnaste kandevõimet sügaval hoonete ja teiste ehitiste all. Komposiitmaterjal kõveneb kiiresti, moodustades tugeva, stabiilse ja kauakestva maatriksi, mis on keskkonna suhtes neutraalne.

Sissepritse teel viiakse pinnasesse paisuvaid geopolümeere, mis tihendavad hoone alakülje, täidavad tühimikud ning tõstavad ja joondavad täpselt kõik vajunud betoonplaadid ja muud ehitised ja nende osad, mis vahetult maapinnale toetuvad. Selle meetodi rakendusalad ulatuvad tööstus-, äri- ja koduprojektidest maanteede, raudteede ja maandumisradadeni. See on kiire ja mittehäiriv insenertehniline lahendus, mis kõrvaldab probleemide algpõhjuse.

Ureteki geopolümeeri sissepritse töökäik

Kõigepealt uurime pinnasetingimusi, et teha kindlaks, kui sügavale pinnasesse tuleb geopolümeeri suruda ja millised takistusi võib pinnases ette tulla. See on vajalik, et pinnase sidustamise vajadust täpselt mõista. Seejärel toimub geopolümeeri sissepritse vahetult vundamendi alla soovitud sügavusele, et aluspinnas siduda ja kui vaja, siis vundament soovitud kõrgusele tõsta.

Plaadi sisse puuritakse aluspinnaseni rida väikesi avasid. Seejärel surutakse vahetult plaadi alla geopolümeeri. Paisuv geopolümeer tõstab plaadi soovitud tasemele. Täpsete tulemuste tagamiseks jälgime tõstmist lasermõõteriistadega. Plaadi tõstmine geopolümeeri abil on kiire töö. Juba 15 minutit pärast sissepritset võib plaadil veokiga sõita.