Skip to main content

Eluhoonete aluse pinnase tugevdamine ja stabiliseerimine Inglismaal Glasgows

PINNASE STABILISEERIMINE

Kategooria
Elumajad
Tööde objekt
Hooned
Asukoht
Glasgow, Ühendkuningriik
Kestus / Aasta
16 nädalat / 2012
Tehnoloogia
GI

LÜHIDALT

Inglismaal Lõuna-Glasgows asuvad 38 hoonet endise paekivikarjääri vastas paiknevas suures elurajoonis. Insenerid leidsid neis hoonetes üle 15 mm pikkusi pragusid ja moonutusi. Uretekil paluti leida probleemile lahendus, mis elanikke võimalikult vähe häiriks.

EESMÄRGID

Kokku töödeldi üle 900 jooksva meetri seinte (nii sise- kui välisseinte) aluspinnast kuni 4,00 m sügavuseni alla maapinna. Enne ja pärast töötlust teostati kõigi seinte ulatuses penetromeetriga 5,00 m vahedega mõõtmised ning kohapealne insener märkis hoone parandatuks, kui töödeldud pinnase vajalik kandevõime oli saavutatud. Pinnases ja täitematerjalides leitud probleemid ulatusid sügavamale kui 20 m alla maapinna. Kuna need parandati vaid osalises sügavuses, siis töödele garantiid ei antud.

KASUTATUD TEHNOLOOGIA

Madala pinnase stabiliseerimiseks ja selle kandevõime tugevdamiseks oli sobiv viis Ureteki sügava sissepritse meetod Deep Injection. Ureteki pinnasestabiliseerimise tööd kestsid 16 nädalat ja elanikel ei olnud vaja nende ajaks hoonetest välja kolida.

TULEMUS

Kõik töötluse järgsed dünaamilise penetromeetriga mõõtmised näitasid kandevõime tõusu, nii et kõik hooned oli võimalik ilma 16-nädalast tähtaega ületamata parandatuks lugeda. Klient valis Ureteki süsteemid, kuna meie tööd ei häirinud kuigivõrd vanuritest elanikke ning võimaldasid hooned kiiresti ja edukalt parandada.

Teostatud tööd

Eluhoonete aluse pinnase tugevdamine ja stabiliseerimine Inglismaal Glasgows

Klient valis Ureteki süsteemid, kuna meie tööd ei häirinud kuigivõrd vanuritest elanikke ning võimaldasid hooned kiiresti ja edukalt parandada.

ELUHOONE ALUSE PINNASE STABILISEERIMINE ja uuesti loodimine Tartus uuselamu rajoonis

Klient valis Ureteki süsteemid, kuna meie tööd ei häirinud kuigivõrd elanikke ning võimaldasid hooned kiiresti ja edukalt parandada.